יותר ויותר רכבים חשמליים על הכביש אבל כיצד ניתן לטעון אותם?

יותר ויותר רכבים חשמליים על הכביש אבל כיצד ניתן לטעון אותם?

הרכבים החשמליים הולכים וממלאים את כבישי הארץ. יחד איתם מגיעות כמובן תחנות הטעינה הייחודיות רק לרכבים הללו. אם אתם מתכננים לקנות רכב חשמלי, הטעינה שלו היא עניין חשוב שאתם חייבים לחשוב עליו מראש. אנחנו כאן כדי להסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי טעינת רכב חשמלי.

רכב חשמלי

רכב חשמלי הוא רכב שמונע באמצעות חשמל. בעוד שרכבים רגילים מונעים בעזרת מנוע בעירה שפועל על בנזין או סולר, הרכב החשמלי מונע באמצעות סוללה חשמלית. בעוד שמנוע בעירה פולט עשן וגזים מזהמים, הסוללה של הרכב החשמלי לא מזהמת ולכן הוא נחשב ידידותי בהרבה לסביבה מאשר הרכבים הרגילים.

המודעות הרבה לאיכות הסביבה הובילה לעלייה משמעותית בקניית רכבים חשמליים. כמובן שמלבד השמירה על הסביבה חשוב לציין שטעינת רכב חשמלי זולה יותר מאשר תדלוק של רכב רגיל.

טעינת רכב חשמלי

הסוללה של הרכב החשמלי, בדיוק כמו כל סוללה אחרת צריכה להיטען מידי פעם. כיום הסוללות של הרכבים החשמליים מספיקות בדרך כלל לנסיעה של כמה מאות קילומטרים לפני שאנחנו זקוקים לטעון אותן פעם נוספת. כדי לטעון את הסוללה יש צורך להגיע לעמדת טעינה עבור רכב חשמלי. העמדה הזו היא למעשה תחנת הדלק של הרכבים הללו. לצפיה במגוון עמדות טעינה לרכב חשמלי, היכנסו לאתר איוי אנרג’י: www.evenergy.co.il.

המדינה מעודדת התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי ברחבי הארץ, אולם לעת עתה עדיין אין מספיק עמדות טעינה שמאפשרות לכם לנסוע בצורה בטוחה בלי לחשב את הנסיעה שלכם מראש. בדיוק בשביל זה נועדו עמדות טעינה פרטיות

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

מי שמחזיק בבעלותו ברכב חשמלי יכול להתקין בביתו עמדת טעינה. עמדת הטעינה היא חיבור של שקע מיוחד בקיר אל מערכת החשמל הביתית. את הרכב ניתן לחבר אל השקע שנמצא בחנייה וכך בזמן שהרכב חונה ניתן להטעין אותו לקראת יום נסיעה נוסף. כאשר מדובר על חניה פרטית, ההתקנה של העמדה היא עניין פשוט יחסית, שאמור לקחת זמן של יום עבודה על ידי בעל מקצוע.

עמדת טעינה בבית משותף

הבעיה מתחילה כאשר מדובר על עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף. בבתים משותפים לא לכל אחד יש חנייה משל עצמו, ולאור זאת הדיירים צריכים להביע את הסכמתם להתקנה של עמדת טעינה כזו בחנייה הציבורית. יתר על כן, אם הדייר לא מתגורר באחת הקומות התחתונות, החיבור למערכת החשמל הוא חיבור למערכת של הבניין.

במקרים כאלה חשוב לחבר מונה נפרד עבור מערכת הטעינה של הרכב כדי שבסוף החודש בעל הרכב הוא זה שישלם על הטעינה של הרכב שלו. בכל מקרה, חשוב מאוד להגיע להסכמות בין הדיירים על מיקומה של עמדת הטעינה ואופן ההתקנה שלה.

לסיכום

הגידול הרב במספר הרכבים החשמליים הוביל לצורך בהקמת עמדות טעינה. הדבר הטוב ביותר הוא התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה הפרטית שלכם.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן